piątek, 24 lutego 2012

Najlepszy termos na każdą wyprawę

Termos jest istotną częścią wyposażenia wypraw o każdej porze roku. Tej zimy szczególnie doceniony został termos Hot&Cold Stuff 1,0 l marki Tatonka. 
Niemiecki magazyn Alpin przeprowadził testy jedenastu modeli termosów o poj. 1 litra. Nagrodę „ALPIN Allround Tip” otrzymał termos Hot&Cold Stuff 1,0 l marki Tatonka. 


Testowi poddanych zostało jedenaście modeli w cenach "marketowych" od ok. 20 zł  do "luksusowych" za ok. 200 zł. Kosztujący 99 zł litrowy termos Tatonki jest pośrodku stawki cenowej, a jego jakość i właściwości izolacyjne są imponujące. Dlatego też Tatonka, termos Hot&Cold Stuff 1,0 l został odznaczony nagrodą przez Alpin „Allround Tip” .

"Nie możesz źle trafić z termosem Tatonka H&C Stuff. Jeśli chodzi o izolację, jest jedną z najlepszych w teście, a jego wymiary i waga są bardzo konkurencyjne" - pisze Alpin w raporcie z badań.
 
Ważący niespełna 500 gram termos Tatonki był jednym z najlżejszych, a jednocześnie jednym z najlepszych, dzięki najwyższej jakości wykonania i doskonałej izolacji. Jedną z najważniejszych zalet termosu jest wytrzymały, odkręcany korek, który zapobiega wyciekaniu płynu i utracie ciepła.
Niska waga, dobre właściwości izolacyjne, odporność, brak przeciekania – to były główne kryteria testów wykonanych przez magazynu Alpin. Badaniom poddano termosy wykonane zarówno przez znanych producentów, jak i firmy o nieznanych markach (no-name).
Testowanie polegało m.in. na sprawdzeniu właściwości izolacyjnych po upadku termosu z wysokości 1,5 metra. Sprawdzono również korki, których szczelność oceniono nosząc termos w plecaku do góry nogami.
 
Podobnie świetny wynik osiągnął termos Tatonka Hold & Cold Stuff w testach magazynu "Bergsteiger". Poza oceną stosunku właściwości  izolacyjnych do ceny, badaniom poddano łatwość używania termosu w zimowych rękawicach. Termos Tatonka H&C wyróżnił się prostą obsługą, a także bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi.
(źródło: www.tatonka.com).

Nagrody otrzymał termos Tatonka o pojemności 1 litr. Jednak równie świetną jakość, właściwości izolacyjne i łatwość obsługi posiadają termosy o mniejszej objętości. Tatonka oferuje je również  w pojemności 0,75, 0,45 oraz 0,3l itra. 

Ogromną popularnością cieszy się zwłaszcza najmniejszy termos (0,3 l), w którym mieści się duży kubek herbaty. Korzystają z niego zarówno mamy maluszków podczas spacerów, jak również uczniowie młodszych klas. Właściwości izolacyjne termosu Hold & Cold gwarantują utrzymanie wysokiej temperatury gorącego napoju (Hot) oraz niskiej zimnego, chłodzącego płynu (Cold). 

Każda pora roku jest odpowiednia dla wykorzystania termosu Tatonka.
Zapraszamy do Sklepu Małego Wędrownika


2 komentarze:

  1. Świetnie przedstawiliście wyniki testu z niemieckiego magazynu. Nie wiadomo nawet, jakie marki brały udział w teście i o ile gorzej (i w jakich aspektach) wypadły od lidera rankingu. Świetna robota, naprawdę gratuluję.

    PS. W Polsce jest co najmniej dwóch DOSKONAŁYCH producentów termosów - Fjord Nansen i Termite, których termosy w wielokrotnych (magazyny 'Motor', 'Magazyn górski', 'n.m.p.') testach wypadały dużo lepiej niż ich zagraniczna konkurencja. Cudze chwalicie, swego nie znacie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Przedstawiony został wyłącznie zwycięzca testu, ponieważ w poście omówiono parametry, dzięki którym najlepszą ocenę otrzymał termos Tatonka. Osoby, które chciałby poznać więcej szczegółów odsyłam na stronę magazynu www.alpin.de
    Sarkazm nie jest potrzebny. Niektóre z polskich produktów również zwyciężają w rankingach. Jednak w przypadku tego konkretnego testu ALPIN najlepszy okazał się Tatonka Hold & Cold Stuff.

    OdpowiedzUsuń