środa, 10 listopada 2010

Bielizna termoaktywna dla dzieci

Zdolność regulowania temperatury ciała jest prawdopodobnie najważniejszą cechą funkcjonalnej odzieży sportowej - głosi szwedzka firma Craft, której bielizny używa czołówka światowych sportowców.

Bielizna termoaktywna to pierwsza warstwa sportowej odzieży. Od jej obecności zależy w dużej mierze skuteczność pozostałych warstw ubrania. Bielizna to warstwa podstawowa, skutecznie odprowadzająca wilgoć ze skóry na zewnątrz odzieży, gdzie odparowuje, lub przechodzi do następnej warstwy. W celu zapewnienia jak najlepszych osiągów i najwyższego komfortu, bieliznę termoaktywną należy zakładać zawsze pod zewnętrzne warstwy, niezależnie od warunków pogodowych.
Craft Basic Junior


Dzieci są wyjątkowymi odbiorcami tego typu produktów. Przede wszystkim pocą się inaczej niż dorośli. Z tego powodu nie w każdej sytuacji konieczne jest ubieranie przez nich wysokospecjalistycznej bielizny. Jednak zwłaszcza podczas uprawiania sportów zimowych, bardzo przydatne jest używanie przynajmniej podstawowej warstwy. Żadna mama nie lubi, gdy jej maluch śmiga po śniegu z mokrymi plecami.Basic Craft to kolekcja bielizny wykonana z wysokiej jakości włókien poliestrowych. Odprowadza wilgoć ze skóry do następnej warstwy, utrzymując ciało suche i wygodne podczas ćwiczeń.
Zapraszamy do sklepu

Czy noszenie przez dzieci takiej bielizny jest niezbędne? Nie, nie jest niezbędne. Ale jest przydatne, poprawia komfort, powoduje, że skóra aktywnego dziecka nie pozostaje mokra. Zimą, podczas zabaw na śniegu, łatwo się spocić i równie łatwo zmarznąć, gdy podczas odpoczynku na stoku mokra koszulka przykleja się do ciała.

Poza tym, coraz częściej kupujemy dzieciom oddychające kurtki, dzięki którym ich skóra mniej się poci. Jednak taka kurtka nie spełni dobrze swojego zadania, jeśli nie zapewnimy maluchowi suchej skóry dzięki termoaktywnej bieliźnie.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza