piątek, 5 listopada 2010

Polar na każdą porę roku

Od wielu lat nieprzerwanie jednym z najpopularniejszych elementów stroju jest bluza polarowa. Jest to ubiór odpowiedni na każdą porę roku. Dlaczego polar jest tak uniwersalny?

Bluzy wykonane są z syntetycznych włókien poliestrowych, które nie rozciągają się na skutek prania i użytkowania.

Główną zaletą takiego poliestru jest zapewnienie użytkownikowi ciepła, jednocześnie gwarantując świetne odprowadzenie wilgoci.

Polary grzeją, ale nie przegrzewają. Stąd kiedy nagle pogoda się zmieni i zrobi się ciepło, użytkownik "nie ugotuje się" w polarze. A jednocześnie, ponieważ jest lekki, noszenie go w torbie lub plecaku nie obciąży.

Materiał jest zdecydowanie szybkoschnący. Dobry polar wystarczy strzepnąć, lekko ścisnąć i za moment będzie suchy.

Polar ma też niestety swoje wady. Nie wchłania wilgoci, ale też nie chroni przed deszczem. Jeśli pogoda jest deszczowa, konieczne jest dodatkowe okrycie.

Ponieważ materiał jest dość delikatny, przez co bardzo przyjemny w dotyku, łatwo ulega mechaceniu. Z tej przyczyny coraz częściej w ofercie znaleźć można produkty z cechą "anti-pill", czyli o zwiększonej odporności na tzw. kulkowanie. Dzięki temu polary dłużej zachowują świetny wygląd.

Polar Thikiki Salewa


Polary bywają różnej grubości (wagi), są mniej lub bardziej rozciągliwe (np. Polartec Power Stretch), mają różną fakturę.

Polar może być wykonany z Polarlite Microwaffle o "waflowej" strukturze, dzięki czemu jest bardziej dopasowany jak np. Thikiki Salewa

Polar Flash Marmot

może mieć też strukturę welurową (Velour Fleece), przypominając aksamit np. Flash Marmot.

W zależności od swojej grubości, polar może być używany jako druga - cienki (100g) półgolf -  lub trzecia - kurtka rozpinana (200-300g) warstwa. W wietrzne lub deszczowe dni, polar wymaga uzupełnienia o warstwę zewnętrzną wodo lub wiatroodporną.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza